Eva Juřenová Vít Šošolík Iva Foltýnková Michael Larisch Vladimír Peška Pavel Juřena Michal Moninec
Eva Juřenová Vít Šošolík Iva Foltýnková Michael Larisch Vladimír Peška Pavel Juřena Michal Moninec

Muzikanti

Eva Juřenová - baskytara, zpěv

Eva Juřenová Zaměření skupiny by lépe odpovídal kontrabas, ale kontrabas je pro dvoupokojový panelákový byt skutečně příliš velký nástroj - východiskem tedy byla baskytara. Eva hraje - a čím dál častěji i zpívá - od ledna 1997. Pro kapelu je velkou oporou její perfektní rytmické cítění. Hraje na basu neznámého jména a původu, připojenou ke kombu Gallien – Krueger.

Vít Šošolík - mandolína, zpěv

Vít Šošolík Vít Šošolík je ostřílený bluegrassový veterán. Známe se – samozřejmě prostřednictvím bluegrassu – už téměř 40 let. Vít je multiinstrumentalista, hraje výborně na kytaru (hře na kytaru i vyučuje), hraje na banjo (před čtyřiceti lety mne seznámil se Scruggsovou školou a tak odstartoval mou bluegrassovou kariéru), a hraje samozřejmě na mandolínu. Vít hraje svým vlastním, osobitým stylem, preferuje improvizaci a k jeho největším vzorům patří Sam Bush. Momentálně hraje na dvacet let starou „A“ mandolínu Krishot.

Martin Vitásek - kytara, zpěv

Martin Vitásek Martin se za ta léta od chvíle, kdy s námi zahrál první akordy, opravdu vypracoval ve vynikajícího kytaristu, lead zpěváka a skladatele o čemž svědčí i to, že „vyváží bluegrass“ do Spojených států jako hostující zpěvák / kytarista některých našich či slovenských bluegrassových skupin. Hraje na kytaru Bourgeois – Country Boy Deluxe. Je pořadatelem tzv. „Zámeckých workshopů“ (proběhl kytarový workshop, chystají se workshopy vokální, houslové, o improvizaci apod.)

Michael Larisch - housle, zpěv

Michael Larisch S houslistou Michaelem Larischem jsme spolu hráli v Českém Těšíně ve skupině Vrtáci. Pak jsme neviděli téměř 25 let; až v listopadu 2012 jsem jej znovu „aktivoval“ – nejprve jako záskok na Bluegrassových návratech 2012 (za chybějícího Vláďu Pešku), později jako stálého člena kapely. Michael výborně zpívá, má školený hlas s velkým rozsahem. Díky Michaelovi tak můžeme nyní repertoár kapely obohatit jednak o skladby v úpravě pro dvoje housle, jednak o skladby ve stylu nazývaném „Barbershop“ (čtyřhlasý mužský a capella zpěv).

Vladimír Peška - housle

Vladimír Peška Na jaře roku 2004 jsme sestavu kapely rozšířili o housle. Vláďa je profesionální houslista s velikým zájmem o bluegrass. Díky Vláďovi jsme mohli výrazně obohatit repertoár i aranže skladeb.

Pavel Juřena - banjo, zpěv, šéf skupiny

Pavel Juřena Bluegrassový veterán (např. Bluegrass Nova, Vrtáci a.j.) Pavel dnes hraje na repliku banja Gibson RB 5 "Granada", postavenou Pavlem Janiššem v r. 1997, zpívá harmonické hlasy.

Tomáš Juřena

Tomáš Juřena Tomáš je sice hostem kapely, ale je také jedním ze zakladatelů, tj. jedním ze „služebně nejstarších“.
Je virtuózním hráčem na kytaru (4 roky ve skupině Fragment, s níž každé léto jezdil 4 měsíce po Spojených státech), výborně také hraje na dobro. Nemá problém zahrát kdykoliv cokoliv, je to prostě univerzálně použitelný muzikant. Ale hlavně je to výborný kamarád, vždy plný optimismu a života.
Hraje na kytaru Bourgeois

Michal Moninec - kytara, zpěv

Michal Moninec Michala nám „dohodil“ jeho bratr Jiří Moninec – a poradil nám velmi dobře. Michal je nadšený bluegrassový muzikant, hraje na kytaru Martin D-1GT a hlavně zpívá. Má nádherný, plný zvučný hlas s velikým rozsahem od basu po tenor. Zpívá ve vokálech, i jako sólový zpěvák. Kromě toho máme v Michalovi oporu jako ve schopném organizátorovi.

Jiří Moninec

Jiří Moninec Jirka je náš dlouholetý přítel a sponzor – a od r. 2011 i host kapely. Hraje na banjo Janish a cvičí velmi trpělivě a cílevědomě. Hrál s námi na Bluegrassových návratech 2011, a my se těšíme na další koncerty s Jirkou coby banjistou.

Iva Foltýnková – mandolína, zpěv

Iva Foltýnková Iva je sluníčko a také motor kapely. Nikdy jsem neviděl tolik optimismu, nadšení a touhy hrát bluegrass. Iva na sobě neustále tvrdě pracuje a stává se z ní výborná mandolinistka a bluegrassová zpěvačka. Iva hraje na mandolínu Lebeda F5 Premium.

Naši stálí hosté